22.11.2021

Аніта Серьогіна - срібна призерка чемпіонату світу з карате

З 16 по 21 листопада в м. Дубай (Об’єднані Арабські Емірати) проходив чемпіонат світу з карате, який зібрав понад 1000 учасників із 117 країн планети.

Але, не зважаючи на те, що рівень конкуренції був надзвичайно високим, каратистка з Чорноморську Аніта Серьогіна (тренер – Олександр Тонкошкур) стала віце-чемпіонкою  світу - виборола срібло - перше для українських жінок.

Нагадаємо, що Аніта свого часу відкрила рахунок медалей українського карате на міжнародних змаганнях та принесла срібло чемпіонату Європи 2012 року.

На шляху до фіналу у ваговій категорії до 61 кг Аніта Серьогіна здолала Лінн Шенн (Нідерланди) – 1:0, Анте Стіляну (Кіпр) – 1:0, Індіру Зунігу (Іспанія) – 1:1, Лі-Джеймі Крістін (Філіппіни) – 2:1 Хайа Джумаа (Канада) – 0:0 (по хантею). У фіналі програла олімпійській чемпіонці, діючій чемпіонці світу і Європи – Йовані Прекович із Сербії - 1:2.

Анжеліка Терлюга (тренер – Денис Морозов), срібна призерка літніх олімпійських ігор-2020, також приймала участь у чемпіонаті світу. У ваговій категорії до 55 кг, здолала суперниць з Кореї (6:0) та Бразилії (5:0), вкотре програла своїй традиційній опонентці – болгарці Івет Горановій, яка востаннє перемогла Анжеліку у фіналі Олімпіади. Цього разу Горанова знову виграла (5:3), але вже у наступному колі програла Трініті Аллен (США), позбавивши одеситку можливості поборотися за бронзу.

У командному куміте жіноча збірна України, у складі якої виступали Анжеліка Терлюга і Аніта Серьогіна програла збірній Італії в поєдинку за вихід у «бронзовий» фінал та посіла 7 місце.

Чоловіча збірна, у складі якої виступав Ігор Лагунов (тренер – Дмитро Негатуров) в 1/4 фіналу поступилася збірній Узбекистану (0:3).

Анастасія Степашко (тренер – Ігор Негатуров) в категорії «+68 кг» вже в першому раунді поступилась бронзовій призерці Олімпійських ігор Софії Берульцевій (0:2).

На змаганнях такого рангу дебютували у розділі «ката» 17-річний Ярослав Федоров (тренери – Олександр Тонкошкур, Олексій Коновалов) - посів 17 місце та Крістіна Вєнік (тренери – Олексій Коханець, Олексій Коновалов) - завершила боротьбу на 1-му етапі змагань.

Управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації вітає Аніту Серьогіну,  Олександра Тонкошкура, учасників чемпіонату світу та їх тренерів із вдалим виступом і бажає подальших звершень!