21.10.2021

Керівництво Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради провели зустріч з паралімпійцями Одещини

19 жовтня 2021 року відбулась зустріч керівництва Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради з чемпіоном, призерами та учасниками ХVІ літніх Паралімпійських ігор у м. Токіо та їх особистими тренерами.

Нагадаємо, всього в активі одеських паралімпійців 6 медалей: Роман Полянський – І місце з веслування академічного, Андрій Дорошенко – ІІ місце зі стрільби кульової, Василь Ковальчук – ІІ та ІІІ місце зі стрільби кульової, Ірина Щетнік – двічі ІІІ місце зі стрільби кульової.

Окрім медалістів на зустрічі були присутні учасники ХVІ літніх Паралімпійських ігор у м. Токіо: Юрій Стоєв (стрільба кульова), Костянтин Панасюк (пауерліфтинг), Катерина Ткачук (плавання), Олександр Литвиненко (легка атлетика), а також тренери спортсменів: головний тренер Національної збірної команди України зі стрільби кульової, особистий тренер Ковальчука Василя, Стоєва Юрія та Щетнік Ірини – Ірина Виноградова; директор Одеської обласної ДЮСШ стрільби, особистий тренер Дорошенка Андрія та Стоєва Юрія – Олег Блізнюков; Заслужений тренер України з легкої атлетики, особистий тренер Олександра Литвиненка – Тетяна Орлова; Заслужений тренер України з плавання, особистий тренер Ткачук Катерини – Любов Воробйова.

Під час зустрічі голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький привітав всіх присутніх з високим результатом, подякував за важку та героїчну працю, а також відзначив, що головне для будь-якого спортсмена – це інфраструктура, яка дасть можливість підготувати себе до майбутніх змагань.

Голова Одеської облдержадміністрації поінформував паралімпійців та їх тренерів про те, як в Одеській області триває реалізація Програми Президента України «Велике Будівництво», в рамках якої будують і школи, і дитячі садочки, і спортивні комплекси. Тож, розвиток спортивної інфраструктури є одним із пріоритетів роботи обласної державної адміністрації.

Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко звернувся до паралімпійців зі словами подяки. «Мені дуже приємно бути сьогодні в цій залі і бачити перед собою людей, для яких немає нічого неможливого. Які ніколи не здаються, не підкоряються долі та обставинам, — підкреслив Григорій Діденко. — Я неймовірно пишаюся вашими досягненнями, вашою силою, шаленою волею до перемоги. Поважаю вашу титанічну роботу над собою».

Спортсменам та тренерам були вручені відзнаки, грамоти та цінні подарунки. Окрім того, всі спортсмени та тренери отримали сертифікати на виплату з обласного бюджету грошової винагороди на суму від 500 до 100 тис. грн. для медалістів та по 20 тис. грн для всіх учасників.

Також, за сприяння розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю відзнакою Одеської обласної ради було нагороджено начальника управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Валентина Кольчак, цінний подарунок – наручний годинник отримав начальник Одеського регіонального центру «Інваспорт» Вячеслав Гашибаязов.